Jak możemy pomóc?

Moje Fixly
od

Jak możemy pomóc?

Site is offline. Click here for more info.

Polityka prywatności

Polityka Prywatności Fixly 

Poprzednią wersję naszej Polityki Prywatności, obowiązującą do 2 lutego 2023 roku, znajdziesz tutaj.

 

Spis Treści

 1. Kim jesteśmy?
 2. Jakie dane zbieramy na Twój temat?
 3. Czy pozyskujemy dane od dzieci?
 4. Dlaczego przetwarzamy informacje na Twój temat?
 5. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie
 6. W jaki sposób będziemy Cię informować o zmianach w naszej Polityce Prywatności?
 7. Twoje prawa
 8. Komunikacja i Marketing
 9. Komu udostępniamy Twoje dane
 10. Przekazywanie danych do Państw trzecich
 11. Gdzie i przez jaki okres przechowujemy Twoje dane?
 12. Środki techniczne i organizacyjne oraz bezpieczeństwo przetwarzania
 13. Odnośniki do strony internetowych podmiotów trzecich
 14. Kontakt
 15. Organy nadzorcze

 

Niniejsza Polityka Prywatności ma zastosowanie do wszelkich produktów, usług, treści, funkcjonalności, technologii lub funkcji oraz wszystkich powiązanych stron internetowych, aplikacji mobilnych, witryn mobilnych lub innych usług internetowych lub aplikacji, które oferujemy (łącznie „Usługi Fixly”) 

 

1. Kim jesteśmy? 

Głównym administratorem Twoich danych w zakresie świadczenia naszych międzynarodowych usług jest OLX Global B.V. z siedzibą w Amsterdam, adres: Gustav Mahlerplein 5, 1082 MS Amsterdam, Holandia. OLX Global B.V. jest spółką dominującą względem innych podmiotów z Grupy OLX, które świadczą usługi na Twoją rzecz zgodnie z naszym Regulaminem, (zwane dalej łącznie „OLX”, „my”, „nas” lub „nasze”). Podmioty z Grupy OLX, o których mowa, są uważane za administratorów danych osobowych pozostających w związku z usługami, które świadczą na rynkach lokalnych. Aktualne dane kontaktowe przedstawiono w sekcji 14.

Administratorem danych Twoich danych osobowych przetwarzanych w związku z usługami świadczonymi za pośrednictwem Serwisu Fixly jest: Grupa OLX Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, 61-872 Poznań, ul. Królowej Jadwigi 43.Grupa OLX Sp. z o.o. jest wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy KRS pod numerem KRS 0000568963 oraz posługuje się następującymi numerami identyfikacyjnymi: NIP 7792433421, REGON: 362117960.

 

2. Jakie dane zbieramy na Twój temat?

 

2.1. Dane przekazane przekazywane bezpośrednio przez Ciebie

 

Rejestracja i inne informacje o Twoim koncie

Podczas rejestracji, w celu korzystania ze świadczonych przez nas Usług Fixly, możemy zbierać na Twój temat następujące informacje:

 • jeśli rejestrujesz się z wykorzystaniem konta Facebook: gromadzimy imię i nazwisko w formie w jakiej występują na Twoim koncie Facebook oraz numer identyfikacyjny (Facebook ID) oraz adres URL do Twojego zdjęcia profilowego na Facebooku. W sytuacji, gdy w ramach ustawień prywatności aplikacji Facebook (takie ustawienia pojawią się zaraz przed zalogowaniem się do naszego Serwisu), udzielisz swojego pozwolenia, możemy pozyskać również informacje na temat Twojej płci, wieku, identyfikatora email;
 • jeśli zalogujesz się z wykorzystaniem konta Google: gromadzimy imię, nazwisko i adres email oraz adres URL do Twojego zdjęcia profilowego Google;
 • jeśli rejestrujesz się z wykorzystaniem Twojego adresu email: adres email.

Podanie powyższych danych jest niezbędne do korzystania z usług oferowanych w ramach konta Fixly. W trakcie korzystania z naszych Usług Fixly, możesz również dobrowolnie podać następujące dodatkowe dane osobowe:

 • imię i nazwisko (w przypadku Zlecających);
 • adres e-mail (gdy rejestrujesz się nie korzystając z Twojego adresu e-mail);
 • numer telefonu komórkowego (gdy rejestrujesz się nie korzystając z Twojego numeru telefonu komórkowego);
 • dane Twojej karty kredytowej w przypadku, gdy jesteś zainteresowany zakupem naszych płatnych usług określonych w Regulaminie, które w zależności od zastosowania metody płatności obejmują:
  • dane Twojej karty kredytowej (imię i nazwisko posiadacza karty, data jej ważności, typ karty kredytowej i cztery ostatnie cyfry numeru karty);
  • Twój numer komórkowy;
  • Twój adres email.
 • dane związane z wykonywaną przez Ciebie działalnością gospodarczą (jeśli jesteś Wykonawcą), które udostępniamy na Twoim Profilu, Twojej stronie lub Stronach Firm;
 • dane związane z korzystaniem przez Ciebie z usług płatniczych (Płatności Fixly) udostępnianych w ramach naszego Serwisu, a świadczonych przez zewnętrznego dostawcę usług płatniczych – PayU S.A. z siedzibą w Poznaniu („Dostawca Usług Płatności”).

Udział w ankietach / testach

Możemy udostępniać Ci ankiety dla użytkowników, aby sprawdzić ogólne zadowolenie z jakości naszych Usług. W tym celu wykorzystamy tylko sesję (jest to losowy identyfikator przypisany do Ciebie podczas pobierania naszej aplikacji mobilnej lub odwiedzania naszej strony internetowej). Ponadto możesz dobrowolnie podać nam swoje dane kontaktowe, takie jak adres e-mail i numer telefonu komórkowego, abyśmy mogli skontaktować się z Tobą i zaprosić Cię na jeden z naszych testów użyteczności (UX) lub na rozmowę z naszym zespołem. Należy pamiętać, że informacje, które nam przekazujesz w ramach odpowiedzi na zadane pytania ankietowe, mogą zawierać dane osobowe, które dobrowolnie nam przekazujesz. 

W związku z testami prowadzonymi w celu rozwoju naszych usług i funkcjonalności, w tym integracji Serwisu z portalem olx.pl, możemy wykorzystywać Twoje dane związane z prowadzonym Kontem. Wykorzystanie Twoich danych w ramach testów uzależnione jest od ich charakteru i zakresu oraz może łączyć się z ich udostępnieniem w serwisie olx.pl.

Komunikacja za pośrednictwem funkcji czatu w naszym Serwisie

Kiedy używasz funkcji czatu do komunikacji z innymi użytkownikami, zbieramy treści wiadomości i informacje, które przekazujesz za pośrednictwem tej funkcjonalności. Komunikacja telefoniczna oraz prowadzenie korespondencji

W przypadku kontaktu telefonicznego lub mailowego zbieramy wszystkie informacje, które zdecydujesz się przekazać podczas rozmowy lub w trakcie korespondencji z naszymi pracownikami lub przedstawicielami. Informujemy, że w przypadku kontaktów telefonicznych wszystkie rozmowy są nagrywane. Jeżeli sprzeciwiasz się nagrywaniu rozmów telefonicznych, rozmowa nie będzie kontynuowana, a Ty możesz skorzystać z innych dostępnych form komunikacji.

 

2.2. Dane, które gromadzimy automatycznie kiedy korzystasz z naszych Usług Fixly 

 

Kiedy korzystasz z naszego Serwisu, automatycznie zbieramy o Tobie następujące informacje:

Dane o urządzeniu

Gromadzimy informacje dotyczące Twojego urządzenia, takie jak wersja systemu operacyjnego oraz unikalne identyfikatory. Przykładem takich informacji jest nazwa sieci komórkowej, z której korzystasz, Twój adres IP, ustawienia języka urządzenia, marka i typ urządzenia, system operacyjny i wersja urządzenia, typ i wersja przeglądarki oraz informacje o oprogramowaniu dotyczące urządzenia, takie jak czcionki, strefa czasowa systemu i przeglądarki, dostępne formaty wideo i audio. Jeśli jesteś zalogowany, informacje związane z urządzeniem są przez nas łączone z Twoim kontem Fixly.

Informacje o lokalizacji

W zależności od ustawień prywatności Twojego urządzenia, jeśli wystawiasz w naszym Serwisie do sprzedaży określony przedmiot, automatycznie zbieramy i przetwarzamy informacje na temat Twojej aktualnej lokalizacji. Do określenia lokalizacji wykorzystujemy różne technologie, w tym adres IP, GPS, punkty dostępu Wi-Fi i stacje telefonii komórkowej. Dane dotyczące Twojej lokalizacji pozwalają na wyświetlanie i przeglądanie przedmiotów wystawionych do sprzedaży w Twoim sąsiedztwie oraz ułatwiają Ci sprzedaż przedmiotów w Twojej okolicy. W przypadku, gdy będziemy potrzebować danych o Twojej lokalizacji, najpierw wyświetlimy pop-up, w którym poprosimy Cię o zezwolenie lub odmowę dostępu do danych o Twojej lokalizacji na Twoim urządzeniu mobilnym. 

Dane dotyczące logowania

Gromadzimy szczegóły techniczne, w tym adres protokołu internetowego (adres IP) Twojego urządzenia, informacje o strefie czasowej i systemie operacyjnym. Przechowujemy również informacje na temat Twojego logowania (data rejestracji, data ostatniej zmiany hasła, data ostatniego udanego logowania) oraz typu i rodzaju Twojej przeglądarki internetowej.

Dane o aktywności w Serwisie

Zbieramy informacje dotyczące Twojej aktywności w Serwisie, a wśród nich informacje o stronach, z których trafiasz na nasz Serwis, datę każdej wizyty, wyniki Twoich wyszukiwań, listy produktów oraz banery reklamowe, w które kliknąłeś, Twoje interakcje z takimi reklamami i listami produktowymi, czas trwania Twojej wizyty, a także kolejność, w jakiej odwiedzałeś poszczególne sekcje naszego Serwisu.

Dane dotyczące ocen i opinii

Jeżeli jesteś Zlecającym, wówczas gromadzimy informacje pochodzące z wystawianych przez Ciebie ocen oraz opinii. Jeżeli jesteś Wykonawcą, wówczas gromadzimy informacje z ocen i opinii, które otrzymałeś od Zlecających.Informacje pochodzące z ocen i opinii wraz z danymi osób je wystawiających są także udostępniane, w zakresie określonym w niniejszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie, Użytkownikom w ramach Profilu danego Wykonawcy oraz wszystkim osobom przeglądającym Serwis Fixly w ramach Twojej strony oraz Stron Firm. Jest to element naszych Usług Fixly, który ma na celu badanie satysfakcji Użytkowników z realizowanych przez Wykonawców usług oraz zapewnienie najwyższego poziomu realizacji Zleceń, weryfikację działań i zachowań niepożądanych i umożliwienie podejmowania przez nas w tym zakresie odpowiednich działań zmierzających do narzucenia wysokich standardów świadczonych w ramach Serwisu usług.

Dane dotyczące konwersacji w ramach funkcji czat

Gromadzimy informacje kiedy używasz funkcji czatu do komunikacji z innymi Użytkownikami, zbieramy informacje o Użytkownikach czatu biorących udział w konwersacji, informacje o treści wiadomości i informacje, które przekazujesz za pośrednictwem tej funkcjonalności oraz czasów odpowiedzi.

Cookies

Wykorzystujemy cookies w celu zarządzania sesjami użytkowników, przechowywania wyboru preferencji językowych oraz dostarczania Ci odpowiednich reklam. "Cookies" to niewielkie pliki tekstowe przesyłane przez serwer internetowy na twardy dysk Twojego urządzenia. Cookies mogą być wykorzystywane do gromadzenia informacji o dacie i godzinie Twojej wizyty, Twojej historii przeglądania, Twoich preferencjach, oraz nazwie użytkownika. Możesz zmienić ustawienia Twojej przeglądarki, aby odrzucić wszystkie lub niektóre cookies, lub ustawić ostrzeżenia informujące Cię, że strony internetowe umieszczają lub mają dostęp do cookies. Pamiętaj, że jeśli zablokujesz albo odrzucisz cookies, niektóre z naszych Usług Fixly lub niektóre części Serwisu mogą stać się dla Ciebie niedostępne lub mogą działać nieprawidłowo. Aby uzyskać więcej informacji o wykorzystaniu przez nas cookies, zapoznaj się z naszą  Polityką dotyczącą Cookies i Podobnych Technologii.

 

2.3. Dane pozyskane od osób trzecich lub z publicznie dostępnych źródeł

 

Otrzymujemy Twoje dane osobowe od różnych osób trzecich (i ze źródeł publicznych) które możemy łączyć z danymi osobowymi, które zbieramy od Ciebie za pośrednictwem naszych Usług. W szczególności dotyczy to następujących informacji:

 • Jeśli rejestrujesz się za pomocą swojego konta na Facebooku: otrzymujemy adres e-mail powiązany z Twoim kontem na Facebooku (w celu utworzenia konta Fixly i wysyłania Ci powiadomień systemowych i wiadomości marketingowych) oraz informacje z Twojego profilu publicznego, w tym Twój identyfikator na Facebooku, imię i nazwisko ( używany jako nazwa użytkownika podczas korzystania z naszych Usług) oraz adres URL do Twojego zdjęcia profilowego na Facebooku (w celu utworzenia zdjęcia profilowego konta Fixly);
 • Niektóre informacje techniczne i dotyczące użytkowania od dostawców usług analitycznych, takich jak Google Analytics 360, do celów statystycznych i analizy korzystania z naszych Usług, ulepszania naszych Usług i marketingu online (więcej na ten temat w sekcji 8);
 • Dane adresowe i kontaktowe związane z prowadzoną działalnością gospodarczą pozyskane od dostawców informacji, jak np. wywiadownie gospodarcze oraz podmioty budujące bazy potencjalnych kontrahentów oraz publicznie dostępne rejestry (np. Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej).
 • Innych użytkowników Serwisu, w zakresie w jakim prowadzą oni z nami korespondencję dotyczącą naszych Usług Fixly lub transakcji, które z nimi prowadziłeś (np., informacje dotyczące potencjalnych oszustw).
 • W związku z korzystaniem przez Ciebie z Płatności Fixly, dla celów rozliczeniowych i raportowych, stanowiących nasz prawnie uzasadniony interes (art. 6 ust. 1 lit. f) RODO), otrzymujemy Twoje dane osobowe od Dostawcy Usług Płatności. Obejmuje to identyfikator płatności zleconej przez Dostawcę Usług Płatności, kwotę oraz status tej płatności, datę jej utworzenia, adres e-mail, metodę płatności oraz tytuł transakcji, której dotyczy płatność.
 • Jeśli korzystasz z Serwisu jako Wykonawca, gromadzimy i udostępniamy informacje pochodzące z ocen i opinii od Zlecających, w zakresie określonym w niniejszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie, Użytkownikom w ramach Profilu danego Wykonawcy oraz wszystkim osobom przeglądającym Serwis Fixly w ramach Twojej strony oraz Stron Firm. Jest to element naszych Usług Fixly, który ma na celu badanie satysfakcji Użytkowników z realizowanych przez Wykonawców usług oraz zapewnienie najwyższego poziomu realizacji Zleceń, weryfikację działań i zachowań niepożądanych i umożliwienie podejmowania przez nas w tym zakresie odpowiednich działań zmierzających do narzucenia wysokich standardów świadczonych w ramach Serwisu usług. W przypadku, gdy Twoje Konto zostało utworzone w sposób określony w pkt 4.7 Regulaminu lub korzystasz z tego samego adresu e-mail do prowadzenia Konta w Serwisie oraz w serwisie olx.pl, w ramach i w celu prowadzenia testów dotyczących rozwoju Serwisu możemy udostępnić Twoje oceny i opinie na stronach ogłoszeń publikowanych w wybranych kategoriach ogłoszeniowych serwisu www.olx.pl. 

 

3. Czy pozyskujemy dane od dzieci?

Nasze Usługi Fixly nie są skierowane do dzieci poniżej 16 roku życia i świadomie nie pozyskujemy informacji na ich temat. Jeśli stwierdzimy, że osoba poniżej 16 roku życia dostarczyła nam swoje dane osobowe, natychmiast je usuniemy.

4. Dlaczego przetwarzamy informacje na Twój temat?

Będziemy wykorzystywać Twoje dane osobowe tylko wtedy, gdy jest to zgodne z przepisami prawa. Najczęściej przetwarzamy Twoje dane osobowe, gdy:

 • Jest to niezbędne do zawarcia lub wykonania umowy (pamiętaj, że korzystając z naszych Usług Fixly zawierasz umowę o świadczenie usług drogą elektroniczną),
 • Jest to niezbędne do celów wynikających z naszych prawnie uzasadnionych interesów polegających na prowadzeniu marketingu bezpośredniego oraz ulepszania naszych Usług Fixly i zapewnianiu Ci dostępu do bezpiecznego i sprawnie działającego Serwisu. Zgodnie z naszą analizą, Twoje interesy lub innych osób, których dane dotyczą nie przeważają nad naszymi.
 • Jest to niezbędne do wypełnienia ciążącego na nas obowiązku prawnego.

W pewnych okolicznościach możemy również przetwarzać Twoje dane osobowe na podstawie uzyskanej od Ciebie zgody. W takich przypadkach, w momencie pozyskiwania Twojej zgody poinformujemy Cię o celu przetwarzania i kategorii przetwarzanych danych osobowych.

Poniżej przedstawiamy opis sposobów przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych oraz podstawy prawne, na których oparliśmy nasze działania. Ponadto, gdy ma to swoje zastosowanie, zidentyfikowaliśmy i opisaliśmy nasze prawnie uzasadnione interesy.

 

4.1. Przetwarzanie w celu zapewnienia dostępu oraz świadczenia Usług Fixly za pośrednictwem Serwisu

 

Jeśli zalogujesz się za pomocą Twojego numeru telefonu komórkowego lub identyfikatora e-mail, wykorzystamy Twoje imię i nazwisko, numer telefonu komórkowego lub adres e-mail w celu zidentyfikowania Cię jako użytkownika i zapewnienia Ci dostępu do naszego Serwisu.

Jeśli zalogujesz się za pomocą Twojego konta Facebook, wykorzystamy Twoje imię i nazwisko oraz adres e-mail z Twojego profilu Facebook a także adres URL do Twojego zdjęcia profilowego w celu zidentyfikowania Cię jako użytkownika naszego Serwisu i zapewnienia Ci dostępu do Serwisu. Jeśli dobrowolnie podasz dane związane z wykonywaną przez Ciebie działalnością gospodarczą (jeśli jesteś Wykonawcą), będziemy je przetwarzać w celu weryfikacji Twojego statusu jako przedsiębiorcy oraz odpowiedniego wyświetlenia Twoich danych firmowych na Twoim Koncie Wykonawcy wraz z ewentualnym odpowiednim oznaczeniem statusu zweryfikowanego przedsiębiorcy. Powyższe informacje dotyczące logowania są przez nas używane również do świadczenia Usług Fixly zgodnie z naszym Regulaminem.

Jeśli zalogujesz się do Serwisu Fixly jako Wykonawca za pomocą danych do logowania w prowadzonym przez administratora serwisie OLX, dostępnym pod adresem www.olx.pl, wykorzystamy Twoje dane w postaci imienia i nazwiska, adresu e-mail powiązanego z Twoim kontem OLX, nazwy firmy w przypadku Użytkowników Biznesowych, numeru telefonu, nazwy miasta oraz danych związanych z dodanymi przez Ciebie w serwisie OLX ogłoszeniami, w celu zidentyfikowania Cię jako Użytkownika i zapewnienia Ci dostępu do Serwisu Fixly, oraz w przypadku danych dotyczących dodanych przez Ciebie ogłoszeń i lokalizacji w celu przedstawienia Ci dopasowanych na tej podstawie propozycji kategorii i zleceń w serwisie Fixly.

Korzystamy z usług zewnętrznych dostawców usług płatniczych w celu przetwarzania wszelkich płatności dokonanych w ramach zakupu naszych Usług. W zależności od metody płatności możesz zostać poproszony o podanie nam szczegółów płatności i karty kredytowej, które następnie przekażemy dostawcy usług płatniczych w celu przetworzenia Twojej płatności. Nie przechowujemy informacji o Twojej karcie kredytowej, chyba że wybierzesz opcję zapisania takich informacji w celu ułatwienia powtarzających się płatności, bez konieczności ponownego wprowadzania danych za każdym razem. W takich przypadkach przechowujemy tylko imię i nazwisko posiadacza karty, datę ważności karty, typ karty oraz sześć pierwszych i cztery ostatnie cyfry numeru karty. Nie przechowujemy żadnych wartości weryfikacyjnych kodu karty kredytowej. Przekazujemy jedynie takie wartości i numer karty kredytowej w sposób zaszyfrowany w celu przetworzenia płatności przez naszego dostawcę usług płatniczych.

Wykorzystujemy Twój adres email i numer telefonu komórkowego (za pośrednictwem SMS) do przesyłania Ci propozycji i rekomendacji naszych Usług Fixly, które mogą być dla Ciebie interesujące. Powyższe informacje są przetwarzane w celu należytego wykonania umowy, którą z nami zawarłeś oraz na podstawie prawnie uzasadnionego interesu w przypadku podejmowania przez nas działań marketingowych, polegających na oferowaniu Ci Usług Fixly.

 

4.2. Przetwarzanie danych w związku z udostępnieniem w serwisie Płatności Fixly, w tym przetwarzanie danych w imieniu Dostawcy Usług Płatności

 

W przypadku, gdy jako Zlecający dokonujesz zapłaty z wykorzystaniem Płatności Fixly, Twoje dane osobowe, na zasadach określonych w Regulaminie, udostępnimy Dostawcy Usług Płatności, jako ich odrębnemu administratorowi, w celu przeprowadzenia przez Dostawcę Usług Płatności niezbędnych analiz ryzyka oraz zawarcia z Tobą przez Dostawcę Usług Płatności umowy o pojedynczą transakcję płatniczą. Zakres danych przekazywanych w tym celu obejmuje imię i nazwisko, wewnętrzny identyfikator transakcji, kwotę transakcji, adres e-mail, numer telefonu, nazwę zamówionej usługi, wysokość należnej nam opłaty, a także identyfikator Twojego urządzenia. 

W przypadku, gdy jako Wykonawca korzystasz z Płatności Fixly a Zlecający będzie dokonywał na Twoją rzecz zapłaty z wykorzystaniem Płatności Fixly, w powyższych celach przekażemy Dostawcy Usług Płatności również Twoje dane, obejmujące Twój identyfikator w naszym Serwisie.Podstawę przetwarzania przez nas danych w powyższych celach stanowi wykonanie umowy zawartej z użytkownikiem naszego Serwisu (art. 6 ust. 1 lit. b) RODO).

Jeżeli korzystasz z Płatności Fixly jako Wykonawca, Twoje dane, w zakresie opisanym poniżej, będziemy zbierać i przetwarzać w imieniu Dostawcy Usług Płatności, który będzie ich administratorem.

Obejmuje to zbieranie i przekazywanie przez nas Twoich danych Dostawcy Usług Płatności w celu zawarcia pomiędzy Tobą (jako Wykonawcą) a Dostawcą Usług Płatności umowy o świadczenie usług Płatności Fixly, umożliwiającej przyjmowanie przez Operatora Płatności na Twoją rzecz zapłaty od Zlecających za świadczone przez Ciebie usługi, a także w celu przeprowadzenia przez Dostawcę Usług Płatności, jako instytucję obowiązaną w rozumieniu przepisów o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, identyfikacji i weryfikacji wymaganej zgodnie z tymi przepisami. W powyższych celach będziemy zbierać i przekazywać Dostawcy Usług Płatności Twoje dane obejmujące imię i nazwisko, nazwę firmy, NIP, adres e-mail, datę urodzenia, numer telefonu, numer PESEL, adres, kod pocztowy, informację o formie prawnej działalności oraz numer rachunku bankowego. W przypadku, gdy prowadzisz działalność gospodarczą, dane w postaci nazwy firmy, NIP oraz adresie, kodzie pocztowym i formie prawnej działalności są przez nas wykorzystywane również w celach związanych z weryfikacją Użytkowników Biznesowych oraz spełnieniem obowiązków Fixly wynikających z obowiązujących przepisów regulujących działanie platform internetowych, w szczególności w zakresie przekazania Zamawiającym podstawowych informacji o statusie i danych identyfikacyjnych Wykonawcy oraz realizacją zobowiązań dotyczących raportowania transakcji on-line odpowiednim organom podatkowym.

Będziemy również przetwarzać w imieniu Dostawcy Usług Płatności Twój numer rachunku bankowego podany przez Ciebie w związku z korzystaniem z Płatności Fixly, aby umożliwić Ci bieżącą weryfikację podanego numeru rachunku bankowego bezpośrednio w ramach Twojego konta w Serwisie.

Ponadto, w związku udostępnianiem historii wpłat dokonanych przez Zamawiających z tytułu zapłaty za świadczone przez Wykonawcę usługi z wykorzystaniem Płatności Fixly w ramach konta właściwego Wykonawcy, będziemy w imieniu Dostawcy Usług Płatności przetwarzać dane osobowe Zamawiających, obejmujące imię i nazwisko, kwotę dokonanej płatności, status transakcji, datę transakcji, tytuł transakcji, ID transakcji, metodę płatności. 

 

W związku z naszym uczestnictwem w procesie rozwiązywania problemów dotyczących realizacji usługi, która została opłacona z wykorzystaniem Płatności Fixly, będziemy także przetwarzać dane osobowe zawarte w ramach wiadomości wymienianych pomiędzy uczestnikami dyskusji w ramach komunikacji w Serwisie, a także dane zawarte w przekazanych nam w związku z tym uczestnictwem zgłoszeniach problemów dotyczących wykonania usługi, w tym dane kontaktowe (numer telefonu) oraz dokumentach dotyczących wykonania usługi. Podstawę przetwarzania przez nas danych w tym celu stanowi wykonanie umowy zawartej z użytkownikiem naszego Serwisu (art. 6 ust. 1 lit. b) RODO). Podanie tych danych jest dobrowolne, jednak brak ich podania może skutkować niemożnością zgłoszenia nam problemu dotyczącego wykonania usługi.

 

4.3. Przetwarzanie w celu poprawienia wygody korzystania z Serwisu oraz rozwoju nowych funkcjonalności Serwisu

 

Wykorzystujemy dane o aktywności Użytkownika (np. sekwencje kliknięć w ramach Serwisu) do:

 • oferowania Ci spersonalizowanych treści, takich jak lepsze wyniki wyszukiwania podczas korzystania z naszych Usług Fixly;
 • określania jak długo i w jaki sposób poruszasz się po naszym Serwisie, w celu poznania Twoich zainteresowań i poprawy naszych Usług Fixly. Na przykład, opierając się na informacjach dotyczących treści, które Cię zainteresowały, możemy przekazać Ci sugestie odnośnie do innych interesujących materiałów;
 • określania reakcji podejmowanych przez Ciebie w ramach Serwisu w związku z wysyłanymi i otrzymanymi przez Ciebie Ofertami (w jaki sposób kontaktujesz się z Wykonawcą, którą Ofertę wybrałeś, ile czasu zajmuje Ci wybór, czy kontaktujesz się z wszystkimi potencjalnymi Wykonawcami czy tylko wybranymi, sposób i kolejność wyboru Wykonawcy z uwzględnieniem kolejności złożenia Oferty przez Wykonawcę);
 • monitorowania i raportowania efektywności kampanii marketingowych do naszych partnerów biznesowych oraz do celów wewnętrznych analiz biznesowych.

Wykorzystujemy dane dotyczące Twojej lokalizacji do następujących celów:

 • łączenia anonimowych i zagregowanych informacji o cechach i zachowaniu Użytkowników Serwisu, w tym w celach analiz biznesowych, segmentacji oraz rozwijania anonimowych profili;
 • wspierania rozwoju naszego Serwisu oraz personalizacji treści, które do Ciebie kierujemy. Na przykład, przy pomocy lokalizacji wyświetlamy dla Ciebie proponowanych Wykonawców z Twojej okolicy;
 • mierzenia i monitorowania Twoich interakcji z banerami reklamowymi podmiotów trzecich, które umieszczamy w naszym Serwisie.

Na podstawie informacji kontaktowych, które zawierają Twój identyfikator e-mail i numer telefonu, rozpoznajemy różne urządzenia (takie jak komputer stacjonarny, telefon komórkowy, tablet) wykorzystywane przez Ciebie w celu uzyskania dostępu do Serwisu. Pozwala nam to łączyć Twoją aktywność w naszym Serwisie na wszystkich urządzeniach, a także pomaga zapewnić Ci taką samą wygodę korzystania z Serwisu bez względu na to, z jakiego urządzenia korzystasz.

Dla celów zapobiegania nadużyciom oraz promowania bezpieczeństwa przez blokowanie spamu lub obraźliwych wiadomości, które mogą być do Ciebie wysyłane przez innych Użytkowników, analizujemy Twoją komunikację prowadzoną za pomocą funkcji czatu.

Powyższe informacje przetwarzamy w celu należytego wykonania umowy, którą z nami zawarłeś, ulepszania naszych Usług oraz w oparciu o przesłankę naszego prawnie uzasadnionego interesu polegającego na zapobieganiu nadużyciom. W tym celu rozwijamy i udoskonalamy modele uczenia maszynowego i odpowiednie algorytmy pomagające nam automatycznie wykrywać i zapobiegać niewłaściwym lub nieuczciwym zachowaniem Użytkowników. Tylko w ograniczonych przypadkach i okolicznościach nasi specjaliści od bezpieczeństwa przeglądają wiadomości manualnie. W tych przypadkach i okolicznościach, nakładamy restrykcyjne ograniczenia dotyczące dostępu do takich wiadomości. Podczas takiej manualnej analizy, identyfikujemy wiadomości w możliwie najbardziej anonimowy sposób, anonimizując indywidualne identyfikatory przypisane Użytkownikom. Jednocześnie, wciąż mogą pojawić się przypadki poza naszą kontrolą, w których wiadomości mogą zawierać dane osobowe, które w takich wiadomościach uwzględniłeś.

Przetwarzamy powyższe informacje w oparciu o przesłankę naszego prawnie uzasadnionego interesu w celu poprawy Twojej wygody korzystania z Serwisu oraz w celu należytego wykonania umowy, którą z nami zawarłeś.

W celu umożliwienia Ci korzystania z coraz wygodniejszego Serwisu oraz nowych przydatnych funkcjonalności cały czas pracujemy nad rozwojem naszych Usług Fixly. W celu opracowania nowych rozwiązań takich jak np. dodanie nowych Usług Fixly dostępnych na Fixly. W takim przypadku możemy przetwarzać Twoje dane osobowe na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu polegającego na rozwoju naszego Serwisu. W celu ochrony Twoich interesów wdrożyliśmy wiele mechanizmów ochrony danych osobowych, które mogą być wykorzystywane do celów rozwoju nowych Usług Fixly, takich jak pseudonimizacja lub szyfrowanie danych.

W celu umożliwienia Ci korzystania z naszych Usług, w sposób odpowiadający Twoim potrzebom i według najwyższych standardów obsługi Użytkownika przetwarzamy Twoje dane osobowe na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu polegającego na rozwoju Serwisu i poszczególnych Usług świadczonych w jego ramach. Powyższe obejmuje przetwarzanie Twojej aktywności w Serwisie, w tym danych wskazanych przez Ciebie w różnego rodzaju ankietach i formularzach, oraz ewentualnie Twoich danych kontaktowych w celu uzyskania informacji na temat jakości świadczonych w ramach Serwisu Usług.

Uzyskujemy dostęp do Twoich wiadomości czatu z innymi użytkownikami i analizujemy je za pośrednictwem funkcji czatu w naszych Usługach w celu ulepszenia produktu i zapewnienia lepszej obsługi użytkownika. Dlatego opracowujemy i szkolimy modele i algorytmy uczenia maszynowego, aby automatycznie analizować treść czatu. Aby zbudować i wyszkolić nasze modele uczenia maszynowego, nasi specjaliści od uczenia maszynowego mogą ręcznie przeglądać przykładowe treści czatu. W takich okolicznościach, ograniczamy do koniecznego minimum dostęp, który uzyskać mogą jedynie wybrani specjaliści od uczenia maszynowego, którzy analizują treść czatu. Podczas procesu analizy, jak najdokładniej usuwamy identyfikację treści czatu, stosując filtr skanujący w celu wykrycia i ukrycia danych osobowych, takich jak nazwiska, numery telefonów, adresy e-mail. Jednak nadal mogą istnieć przypadki poza naszą kontrolą, w których treść czatu może zawierać określone dane osobowe, które zdecydowałeś się podać.

Korzystając z długiej sesji (losowy identyfikator przypisany do Ciebie podczas pobierania naszej aplikacji mobilnej lub odwiedzania naszego Serwisu), będziemy od czasu do czasu udostępniać Ci ankiety dla użytkowników, których celem jest określenie Twojego zadowolenia z jakości naszych Usług. Dostarczając Ci ankietę, możemy również poprosić o Twój adres e-mail lub numer telefonu komórkowego, aby skontaktować się i zaprosić Cię na jeden z naszych testów User Experience (UX) lub na rozmowę z naszym zespołem.

 

4.4. Przetwarzanie w celu ulepszania jakości naszych Usług Fixly

 

W celu poprawy jakości świadczonych przez nas Usług Fixly i zapewnienia, że nasi pracownicy dochowują najwyższych standardów w zakresie obsługi klientów, wykorzystujemy nagrania rozmów lub korespondencję, jaką prowadzimy rozpatrując Twoje zgłoszenia, reklamacje lub odpowiadając na Twoje pytania. Powyższe kategorie informacji są wykorzystywane m.in. w szkoleniach dla pracowników oraz uwzględniane podczas wewnętrznych procesów kontroli jakości.

Podstawą przetwarzania Twoich danych osobowych w opisanych celach jest nasz prawnie uzasadniony interes, polegający na ulepszaniu jakości naszych Usług Fixly oraz zapewnieniu Ci najwyższych standardów jakości obsługi.

 

4.5. Przetwarzanie w celu zapewnienia bezpieczeństwa Serwisu

 

 • Wykorzystujemy Twój numer telefonu komórkowego, dane dotyczące logowania oraz unikalne identyfikatory urządzeń w celu administrowania i ochrony naszego Serwisu (w tym diagnostyki, analizy danych, testów, zapobiegania nadużyciom, utrzymania systemów informatycznych, wsparcia, raportowania oraz hostingu danych).
 • Dla celów zapobiegania nadużyciom oraz promowania bezpieczeństwa przez blokowanie spamu lub obraźliwych wiadomości, które mogą być do Ciebie wysyłane przez innych użytkowników, analizujemy Twoją komunikację prowadzoną za pomocą funkcji czatu. W tym celu rozwijamy i udoskonalamy modele uczenia maszynowego i odpowiednie algorytmy pomagające nam automatycznie wykrywać i zapobiegać niewłaściwym lub nieuczciwym zachowaniem Użytkowników. Tylko w nielicznych przypadkach i okolicznościach nasi specjaliści ds. Bezpieczeństwa i ochrony Użytkowników, sprawdzają treść czatu ręcznie, na przykład, jeśli mamy silne przesłanki prowadzące do podejrzenia naruszenia prawa. W takich okolicznościach wysoce restrykcyjne prawa dostępu mają zastosowanie do wybranych specjalistów ds. Bezpieczeństwa i ochrony klientów analizujących treść czatu. 
 • Aby zapobiegać oszustwom i celem ich wykrywania, korzystamy z algorytmów, które rozpoznają podejrzane zachowania użytkowników na podstawie pewnych informacji, takich jak aktywność użytkownika i publikowane treści. Może to prowadzić do zablokowania przez nas niektórych kont użytkowników. Automatyczne blokowanie ma miejsce, gdy istnieje bardzo wysoki stopień pewności, że konto lub działanie są nieuczciwe. W przeciwnym razie ocena osobowa jest przeprowadzana przez wybranych specjalistów ds. bezpieczeństwa i ochrony Użytkowników na podstawie wysoce restrykcyjnych praw dostępu. Korzystamy z tej formy zautomatyzowanego podejmowania decyzji na podstawie naszego uzasadnionego interesu w celu wykrywania i zapobiegania oszustwom oraz zapewnienia bezpieczeństwa naszych Usług dla naszych Użytkowników. Jeśli uważasz, że Twoje konto zostało niesłusznie zablokowane, możesz skontaktować się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego. W takim przypadku nasz zespół sprawdzi decyzję o zablokowaniu konta.
 • Zbieramy określone informacje z i w związku z urządzeniem elektronicznym, z którego korzystasz z naszych Usług, na podstawie naszego uzasadnionego interesu, jakim jest zapobieganie oszustwom w naszych Usługach. Informacje, które zbieramy, obejmują identyfikator użytkownika (w zależności od tego, czy jesteś zalogowany), domenę krajową Fixly, adres IP, ustawienia języka urządzenia, markę i typ urządzenia, system operacyjny i wersję urządzenia, typ i wersję przeglądarki oraz informacje o oprogramowaniu urządzenia takie jak czcionki, strefa czasowa systemu i przeglądarki, dostępne formaty wideo i audio. Informacje dotyczące urządzenia służą do określenia, czy to samo urządzenie jest używane, gdy użytkownicy wchodzą w interakcję z naszymi Usługami. Takie informacje kojarzymy z potencjalnym wynikiem oszustwa użytkownika, w związku z którym możemy zablokować niektórych użytkowników. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszej Polityce dotyczącej plików cookie i podobnych technologii. Jeśli uważasz, że Twoje konto zostało niesłusznie zablokowane, możesz skontaktować się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego. W takim przypadku nasz zespół sprawdzi decyzję o zablokowaniu konta.

Powyższe informacje przetwarzamy w celu należytego wykonania umowy, którą z nami zawarłeś, oraz w oparciu o przesłankę naszego prawnie uzasadnionego interesu polegającego na zapobieganiu nadużyciom a także w celu poprawy ogólnej jakości i skuteczności naszych Usług Fixly.

 

4.6. Przetwarzanie w celu marketingu naszych usług, kontaktów z podmiotami trzecimi oraz organami administracji

 

Kontakty B2B

Wykorzystujemy Twoje dane kontaktowe oraz informacje o prowadzonej przez Ciebie działalności gospodarczej w celu promocji naszych Usług Fixly i zachęcenia Cię do nawiązania lub rozwinięcia współpracy z OLX.

W sytuacji, gdy pozyskaliśmy Twoje dane z publicznie dostępnych źródeł lub od podmiotów trzecich dołożymy należytych starań, aby poinformować Cię o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz uzyskać odpowiednią zgodę na kontakty marketingowe. Zapewnimy Ci również możliwość wyrażenia swojego sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych w takich celach.

Powyższe dane osobowe wykorzystujemy na podstawie przesłanki prawnie uzasadnionego interesu polegającego na marketingu Usług Fixly oraz poszerzaniu zakresu współpracy z przedsiębiorcami.

Kontakty z podmiotami trzecimi oraz organami administracji.

Jeżeli reprezentujesz podmioty, które współpracują lub chcą nawiązać współpracę z OLX albo jesteś przedstawicielem mediów lub organów administracji publicznej, wykorzystujemy Twoje dane osobowe w celach prowadzenia korespondencji, nawiązywania współpracy handlowej, wykonywania umów zawartych przez Twoją spółkę/organizację z OLX lub obsługi wniosków lub spraw związanych z zadaniami realizowanymi przez organy administracji. 

Powyższe dane osobowe wykorzystujemy na podstawie przesłanki prawnie uzasadnionego interesu polegającego na zapewnieniu możliwości prowadzenia korespondencji, zawierania lub wykonywania umów handlowych oraz obsługi spraw z zakresu administracji publicznej.

 

4.7. Przetwarzanie w celu promowania i oferowania usług, które mogą Cię zainteresować

 

 • Używamy Twojego adresu e-mail i numeru telefonu komórkowego (przez SMS), aby przedstawiać Ci sugestie i zalecenia dotyczące naszych Usług, które mogą Cię zainteresować.
 • Aby wysyłać Ci wiadomości za pośrednictwem wiadomości e-mail, w celu przedstawiania sugestii i zaleceń dotyczących list ogłoszeń lub naszych Usług, korzystamy z algorytmów, które wykorzystują informacje na podstawie danych dotyczących przeglądania. Zawsze zapewnimy Ci możliwość rezygnacji z takich komunikatów, umieszczając link do rezygnacji z subskrypcji. Korzystamy z tej formy zautomatyzowanego podejmowania decyzji w oparciu o nasz uzasadniony interes w ulepszaniu naszych Usług, zwiększaniu liczby transakcji w naszych Usługach i zapewnianiu lepszych doświadczeń Użytkownika.
 • Korzystamy z danych z przeglądania do monitorowania i raportowania skuteczności kampanii naszym partnerom biznesowym oraz do wewnętrznej analizy biznesowej.
 • Jeśli zdecydujesz się przekazać nam swoje dane o lokalizacji, możemy wykorzystać Twoje dane do pomiaru i monitorowania Twojej interakcji z banerami reklamowymi stron trzecich, które umieszczamy w naszych Serwisach.

Powyższe informacje przetwarzamy na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu polegającego na podejmowaniu działań marketingowych w celu oferowania Ci Usług, które mogą Cię zainteresować. W szczególności możesz otrzymywać od nas określone komunikaty marketingowe:

 • za pomocą dowolnych wybranych środków komunikacji, jeśli zgodziłeś się na otrzymywanie od nas takich informacji;
 • pocztą elektroniczną, w odniesieniu do podobnych produktów i Usług, jeśli korzystasz już z naszych Usług lub nabyłeś niektóre z naszych produktów;
 • telefonicznie lub w formie wiadomości e-mail, jeśli podałeś nam swoje dane podczas uczestnictwie w konkursie; lub
 • telefonicznie lub e-mailem, jeśli zarejestrowałeś się w ramach akcji promocyjnej.

Możesz poprosić nas o zaprzestanie wysyłania Ci takiej komunikacji marketingowej w dowolnym momencie, klikając link rezygnacji w przesłanej do Ciebie wiadomości e-mail lub zmieniając ustawienia w ramach swojego Konta Fixly.

W innych przypadkach niż wymienione powyżej, będziemy wykorzystywać Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego do wysyłania Ci bezpośrednich komunikatów marketingowych (za pośrednictwem wiadomości e-mail, powiadomień push, SMS-ów lub połączeń telefonicznych), jeśli wyraziłeś na to zgodę, zaznaczając odpowiednie pole podczas rejestracji w naszym Serwisie. Zawsze możesz zmienić zdanie i wycofać zgodę w zmieniając ustawienia w ramach swojego Konta Fixly.

W przypadku problemów ze zmianą ustawień dotyczących powiadomień, prosimy o kontakt za pomocą naszego Formularza Kontaktowego.

 

5. Profilowanie oraz zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie

 

5.1. Zasady zautomatyzowanego podejmowania decyzji oraz profilowania w ramach świadczenia Usług Fixly

 

W celu świadczenia Usług Fixly wykorzystujemy technologię zautomatyzowanego przetwarzania danych, w tym profilowania, która może prowadzić do podejmowania automatycznych decyzji w istotny sposób wpływających na sytuację Użytkowników korzystających z Usług Fixly.

Zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie, jest niezbędne do prawidłowego wykonania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, którą z nami zawarłeś.

Przewidywanymi przez nas skutkami działania systemu zautomatyzowanego podejmowania decyzji jest przekazywanie Zlecającym Ofert Wykonawców najbardziej dopasowanych do potrzeb Zlecających i zwiększanie szans Użytkowników na realizację przedmiotu Oferty. 

Działanie Usług Fixly polega na analizie kryteriów dotyczących Zapytania, Usług świadczonych przez Wykonawcę oraz jego Profilu i Twojej strony. Złożenie Zapytania inicjuje proces wyboru Wykonawców, który rozpoczyna się od analizy następujących kryteriów:

 • Czy Wykonawca wykonuje Usługi objęte przedmiotem Zapytania?
 • Jeśli tak, czy Wykonawca wykonuje Usługę w miejscu wskazanym w Zapytaniu (w celu optymalizacji świadczenia Usług Fixly, Zapytania są przekazywane wyłącznie Wykonawcom znajdującym się w granicy 50 km od miejsca wykonania Usługi wskazanej w Zapytaniu, chyba że Użytkownik korzysta z Usługi dodatkowej wskazanej w Załączniku nr 4)

Następnie każdy z Wykonawców, który pozytywnie przeszedł weryfikację prowadzoną podczas wstępnego etapu selekcji, podlega ocenie pod kątem:

 • Lokalizacji Wykonawcy od miejsca wskazanego w Zapytaniu (większą ilość punktów otrzymują Wykonawcy, którzy znajdują się bliżej miejsca wskazanego w Zapytaniu);
 • Ocen, które otrzymał Wykonawca (o wartości przyznanych punktów decyduje ilość ocen wystawionych przez Zlecających).

W ramach algorytmu odpowiedzialnego za dokonywanie oceny punktowej poszczególnych Wykonawców uwzględniana jest również liczba wcześniej otrzymanych Zapytań. W celu wyrównania szans naszych Użytkowników będących Wykonawcami, bierzemy pod uwagę liczbę Zapytań, jakie wcześniej zostały przekazane konkretnemu Wykonawcy. W przypadku dużej dysproporcji w liczbie przekazywanych dotychczas Zapytań, algorytm może obniżyć wynik punktowy dokonywany w ramach profilowania związanego z nowym Zapytaniem. Takie obniżenie wyniku punktowego będzie dotyczyć Wykonawców z największą liczbą historycznie przekazanych Zapytań.

Na podstawie wyników przeprowadzonej oceny Wykonawców, dokonujemy wyboru Wykonawców, którzy otrzymali najwyższą ocenę punktową. Wyselekcjonowani Wykonawcy otrzymają możliwość zapoznania się z Zapytaniem i złożeniem swojej Oferty.

W związku z tym, że działanie systemu zautomatyzowanego podejmowania decyzji może prowadzić do ograniczenia możliwości zapoznawania się przez Wykonawców z treścią Zapytań, wdrożyliśmy odpowiednie środki mające na celu ochronę interesów Użytkowników. Do tych środków należą m.in.:

 • regularne audyty i przeglądy sposobu działania algorytmów odpowiedzialnych za zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie Użytkowników;
 • systemy karencji dla nowych Użytkowników będących Wykonawcami polegający na uwzględnianiu w ramach algorytmu braku lub mniejszej liczby ocen wystawionych przez Zlecających przez określony czas. Celem wprowadzenia okresu karencji jest wyeliminowanie wszelkiej możliwej dyskryminacji nowych Użytkowników, którzy nie mieli możliwości uzyskania odpowiedniej liczby ocen Zlecających;
 • uwzględnianie w ramach funkcjonowania algorytmu liczby Zapytań, po to by wyrównać Użytkownikom będących Wykonawcami możliwości składania Ofert i zdobywania zleceń;
 • w przypadku, gdy podejrzewasz, że system automatycznego podejmowania decyzji nie działa w sposób prawidłowy - zapewnienie Ci prawa do uzyskania interwencji ludzkiej ze strony OLX, do wyrażenia swojego stanowiska i zakwestionowania trafności działania systemu. W uzasadnionych przypadkach podejmiemy odpowiednie kroki w celu przywrócenia prawidłowego działania algorytmu odpowiedzialnego za podejmowanie zautomatyzowanych decyzji, w tym profilowanie.

W związku ze świadczeniem usługi wyświetlania Wykonawców na Stronach Firm na zasadach przewidzianych w Regulaminie, dochodzi do profilowania Wykonawców w oparciu m.in. o kategorię lub lokalizację, której dotyczy dana Strona Firm, średnią ocen, otrzymane opinie, w tym ich liczbę, posiadane odznaczenia oraz Usługi dodatkowe. Profilowanie to jest niezbędne do prawidłowego wykonania usługi, jednak nie będzie prowadziło do zautomatyzowanego podejmowania decyzji, które może wywoływać wobec Ciebie skutki prawne lub w podobny sposób istotnie na Ciebie wpływać - Zlecający wciąż mają możliwość dodania Zapytania, które trafi do pozostałych Wykonawców w danej kategorii i lokalizacji, którzy nie zostali uwzględnieni w ramach odpowiedniej Strony Firm. Dotychczasowe funkcjonalności opisane w Regulaminie ulegają zmianie.

 

5.2. Zasady zautomatyzowanego podejmowania decyzji w ramach oferowania możliwości korzystania z Usług dodatkowych

 

System zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym profilowania, jest wykorzystywany również w ramach umożliwienia naszym Użytkownikom będącym Wykonawcami korzystania z Usług dodatkowych określonych w Załączniku nr 4 do Regulaminu.

Zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie, jest niezbędne do prawidłowego wykonania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, którą z nami zawarłeś.

Przewidywanymi przez nas skutkami działania systemu zautomatyzowanego podejmowania decyzji jest oferowanie Usług dodatkowych Użytkownikom, którzy mają możliwość z ich faktycznego skorzystania oraz zapobiegania dyskryminacji i przewagi konkurencyjnej poszczególnych Wykonawców.

Działanie algorytmu odpowiedzialnego za możliwość korzystania z Usług dodatkowych bierze pod uwagę łączną ilość sprzedanych w Serwisie Usług dodatkowych, liczbę Zapytań przekazanych Wykonawcy oraz liczbę Zapytań, w których dany Wykonawca nie mógł złożyć Oferty z uwagi na wyczerpanie się maksymalnej liczby Ofert Wykonawców, o której mowa w pkt 5.5 Regulaminu. Na podstawie przeprowadzonej oceny każdy z Użytkowników będących Wykonawcami otrzyma odpowiednią ocenę punktową. Działanie algorytmu da możliwość skorzystania z opcji wykupu Usługi dodatkowej Użytkownikom, którzy otrzymali Zapytanie i mogliby złożyć swoją Ofertę, gdyby ograniczenia maksymalnej liczby Ofert Wykonawców.

Dodatkowo, działanie algorytmu będzie prowadzić do profilowania związanego z określeniem ceny wykupu Usługi dodatkowej.

W związku z tym, że działanie systemu zautomatyzowanego podejmowania decyzji może prowadzić do ograniczenia możliwości wykupu Usług dodatkowych oraz może wpływać na różnice w cenie Usługi dodatkowej dla różnych Wykonawców, wdrożyliśmy odpowiednie środki mające na celu ochronę interesów Użytkowników. Do tych środków należą m.in.:

 • regularne audyty i przeglądy sposobu działania algorytmów odpowiedzialnych za zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie Użytkowników;
 • w przypadku, gdy podejrzewasz, że system automatycznego podejmowania decyzji nie działa w sposób prawidłowy - zapewnienie Ci prawa do uzyskania interwencji ludzkiej ze strony OLX, do wyrażenia swojego stanowiska i zakwestionowania trafności działania systemu. W uzasadnionych przypadkach podejmiemy odpowiednie kroki w celu przywrócenia prawidłowego działania algorytmu odpowiedzialnego za podejmowanie zautomatyzowanych decyzji, w tym profilowanie.

 

6. W jaki sposób będziemy Cię informować o zmianach w naszej Polityce Prywatności?

Polityka Prywatności może być przez nas zmieniana lub aktualizowana. Wszelkie zmiany zostaną zamieszczone na tej stronie: https://pomoc.fixly.pl/hc/pl a dodatkowo możemy Cię o tym poinformować za pośrednictwem wiadomości email lub naszego Serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody na dokonane przez nas zmiany, lub opcjami, które Ci zapewniamy, możesz dokonać zamknięcia swojego konta wchodząc w jego ustawienia i wybierając opcję zamknięcia konta. 

7. Twoje prawa

Obowiązujące przepisy dotyczące ochrony prywatności przyznają Ci pewne prawa związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. O zakresie przysługujących Ci praw decyduje charakter podejmowanych przez nas działań.

Sposób realizacji Twoich praw: W celu zapewnienia realizacji Twoich praw udostępniliśmy odpowiednie funkcjonalności w ramach Twojego konta Fixly. Korzystając z dostępnych funkcji możesz poprawiać swoje dane osobowe, otrzymać ich kopię, czy też zażądać usunięcia konta Fixly i związanych z nim danych osobowych. W związku z tym, że troszczymy się o bezpieczeństwo danych osobowych naszych Użytkowników żądania dotyczące realizacji Twoich praw powinny zostać zgłoszone z poziomu funkcjonalności konta Fixly. Wynika to z faktu, że tylko w taki sposób mamy szansę zweryfikować, czy określone żądanie zostało zgłoszone przez osobę, której dane dotyczą (czyli naszego Użytkownika). Ponadto pamiętaj, że usunięcie Twoich danych jest możliwe dopiero po zakończeniu świadczenia przez nas Usług Fixly, tzn. po usunięciu konta Fixly. Dokładamy również starań, aby odpowiednie funkcjonalności były również dostępne w naszych pozostałych usługach.

Jeśli chcesz zrealizować którekolwiek z praw opisanych poniżej, przejdź do swojego konta/ustawień prywatności.

Prawo dostępu do Twoich danych osobowych. Prawo to umożliwia Ci otrzymanie informacji, czy przetwarzamy dane osobowe na Twój temat, a jeżeli tak, prawo do otrzymania kopii danych osobowych, które przetwarzamy. Prawo dostępu do danych osobowych pozwala Ci na zweryfikowanie tego, czy przetwarzamy je zgodnie z prawem.

Prawo do sprostowania Twoich danych osobowych. Prawo to zapewnia możliwość żądania poprawienia niekompletnych, nieprawdziwych lub nieaktualnych danych, które przetwarzamy. W niektórych przypadkach realizując Twoje żądanie będziemy musieli zweryfikować poprawność nowych danych, które nam dostarczysz.

Prawo do ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych. Prawo to pozwala Ci zwrócić się do nas o wstrzymanie przetwarzania Twoich danych osobowych w następujących sytuacjach: (a) gdy chcesz abyśmy sprawdzili prawidłowość danych; (b) gdy nasze przetwarzanie jest niezgodne z prawem; (c) gdy dane są Ci potrzebne do ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń, mimo, że nie potrzebujemy już Twoich danych do naszych własnych celów przetwarzania; (d) gdy wniosłeś sprzeciw wobec naszego przetwarzania, ale musimy zweryfikować czy w dalszym ciągu mamy nadrzędne i prawnie uzasadnione podstawy do kontynuowania przetwarzania Twoich danych osobowych.

Prawo do usunięcia Twoich danych osobowych. Prawo to umożliwia Ci żądanie usunięcia Twoich danych osobowych, jeśli nie są już niezbędne do celów, dla których zostały zebrane. Możesz również żądać od nas usunięcia Twoich danych osobowych, jeśli skutecznie zrealizowałeś przysługujące Ci prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania (zob. poniżej), jeśli przetwarzamy Twoje dane niezgodnie z prawem lub jesteśmy zobowiązani do usunięcia Twoich danych osobowych w celu wywiązania się z obowiązku prawnego wskazanego w przepisach obowiązującego prawa. Pamiętaj, że w niektórych przypadkach, jesteśmy zobowiązani przetwarzać Twoje dane na podstawie obowiązujących przepisów i nie możemy zrealizować Twojego żądania. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w sekcji 11.

Prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania dotyczących Ciebie danych w sytuacji, gdy przetwarzamy Twoje dane w oparciu o przesłankę prawnie uzasadnionego interesu (naszego lub podmiotów trzecich). Prawo do sprzeciwu możesz wnieść z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, gdy Twoim zdaniem przetwarzanie wpływa na Twoje prawa lub wolności. Prawo do wniesienia sprzeciwu przysługuje Ci również jeśli przetwarzamy Twoje dane w celach marketingu bezpośredniego. W niektórych przypadkach, możemy wykazać, że posiadamy prawnie uzasadnione podstawy do przetwarzania danych, które są nadrzędne wobec Twoich praw i wolności (np. konieczność zapewnienia bezpieczeństwa Serwisu oraz przeciwdziałanie oszustwom). W takich przypadkach prawo do sprzeciwu nie łączy się z usunięciem Twoich danych osobowych. Masz również prawo do wniesienia sprzeciwu w przypadku, gdy przetwarzamy Twoje dane osobowe w celu marketingu bezpośredniego. Z prawa do sprzeciwu możesz skorzystać w następujący sposób, w zależności od czynności przetwarzania, których chcesz, abyśmy zaprzestali: 

 • w przypadku e-maili marketingowych kliknij link rezygnacji z subskrypcji w naszych e-mailach;
 • w przypadku marketingowych wiadomości SMS, powiadomień push lub połączeń telefonicznych, zmień ustawienia powiadomień na swoim koncie, aby z nich zrezygnować;

w przypadku plików cookie kliknij opcję rezygnacji na naszej platformie zarządzania zgodami; w przypadku sprzeciwu co do przetwarzania Twoich danych możesz skontaktować się z nami w ramach Formularza Kontaktowego.

Prawo do przenoszenia Twoich danych osobowych. Realizując to prawo dostarczymy Ci lub wskazanej przez Ciebie osobie trzeciej Twoje dane osobowe w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie, nadającym się do odczytu maszynowego. Pamiętaj, że prawo to przysługuje Ci tylko w odniesieniu do danych przetwarzanych na podstawie zgody lub przesłanki wykonania umowy, którą z nami zawarłeś, a samo przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany (w systemach informatycznych).

W przypadku, gdy udzieliłeś nam zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych, masz prawo do wycofania jej w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Realizacja praw jest, co do zasady, bezpłatna: Nie będziesz musiał wnosić opłaty za realizację prawa dostępu do Twoich danych osobowych (lub za realizację jakichkolwiek innych praw). Możemy jednak pobrać opłatę w rozsądnej wysokości, jeśli Twoje żądanie jest w oczywisty sposób nieuzasadnione lub nadmierne, w szczególności ze względu na ich ustawiczny charakter. W takich przypadkach możemy również odmówić spełnienia Twojego żądania.

Czas realizacji żądań: Dokładamy starań, aby odpowiedzieć na wszystkie prawnie uzasadnione żądania w ciągu jednego miesiąca. Jeśli Twoje żądanie jest szczególnie skomplikowane lub złożyłeś kilka żądań ich rozpoznanie może zająć nam dłużej niż miesiąc. W takim wypadku poinformujemy Cię wydłużeniu terminu i zapewnimy Ci bieżące informacje dotyczące realizacji Twojego żądania.

Masz również prawo w dowolnym czasie wnieść skargę do właściwego organu nadzorczego, zgodnie z informacjami wskazanymi w sekcji 15.

Będziemy wdzięczni, jeśli przed wniesieniem skargi do organu nadzorczego, dasz nam szansę zajęcia się Twoją sprawą i wątpliwościami związanymi z naszym działaniem. Z tego powodu prosimy o kontakt z naszym Działem Prywatności za pośrednictwem Formularza Kontaktowego.

8. Komunikacja i Marketing

Będziemy kontaktować się z Tobą za pośrednictwem wiadomości email, SMS lub za pomocą powiadomień związanych z naszymi Usługami Fixly lub usługami innych Serwisów, wchodzących w skład Grupy OLX. Komunikacja będzie mieć na celu potwierdzenie Twojej rejestracji, informowanie Cię w sytuacji, gdy Twoje zapytanie lub Oferta staną się aktywne/wygasną oraz w przypadku innych wiadomości transakcyjnych związanych z naszymi Usługami Fixly lub usługami innych Serwisów, wchodzących w skład Grupy OLX. Ze względu na to, że wysyłanie Ci tego rodzaju komunikatów jest z naszej perspektywy konieczne, możesz nie mieć możliwości rezygnacji z ich otrzymywania.

Możesz jednak w każdej chwili zrezygnować z otrzymywanej komunikacji marketingowej przez kliknięcie w odpowiedni link umieszczony w wysłanej do Ciebie wiadomości email lub SMS, zmieniając ustawienia powiadomień w ramach swojego konta Fixly. W przypadku problemów lub trudności skontaktuj się z nami za pośrednictwem Formularza Kontaktowego.

Komunikację marketingową możesz otrzymywać, gdy:

 • zgłosiłeś nam chęć otrzymywania takich informacji wyrażając swoją zgodę na komunikację marketingową;
 • dostarczyłeś nam swoje dane biorąc udział w konkursie; lub

zgłosiłeś swój udział w akcji promocyjnej.

9. Komu udostępniamy Twoje dane?

Do realizacji celów wskazanych w sekcji 4, możemy udostępniać Twoje dane osobowe następującym kategoriom odbiorców:

 

Spółki powiązane: Możemy udostępniać dane innym spółkom z Grupy OLX, w tym spółkom z siedzibą poza obszarem EOG, które pomagają nam świadczyć usługi związane z prowadzoną przez nas działalnością gospodarczą. Wspomniane usługi polegają na ulepszaniu produktów, wspieraniu klientów oraz tworzeniu mechanizmów wykrywania nadużyć. Każdy przypadek udostępnienia danych osobowych spółkom zlokalizowanym poza Europejskim Obszarem Gospodarczym („EOG”) w ramach Grupy OLX, odbywa się z zapewnieniem odpowiednich zabezpieczeń, o których mowa w sekcji 10 lub jest przedmiotem umowy przekazania danych, która jasno określa obowiązki stron oraz zapewnia odpowiednie środki techniczne i organizacyjne stosowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa Twoich danych.

Podmioty trzecie świadczące usługi: Korzystamy z usług podmiotów trzecich, które pomagają dostarczać nam określone rozwiązania związane z naszymi Usługami, a także w celu utrzymania i monitorowania naszych Usług. Dostawcy takich usług mogą mieć swoją siedzibę zarówno na terenie „EOG”, jak i poza nim. W tym celu, Twoje dane osobowe mogą być udostępniane następującym odbiorcom lub kategoriom odbiorców:

 • dostawcy usług płatniczych (np. Adyen N.V., PayU S.A., Stripe, Inc., PayPal, Inc.) mogą otrzymywać, w zależności od metody i przepływu płatności, numer telefonu, adres e-mail, adres fizyczny, numer identyfikacyjny, imię i nazwisko posiadacza karty, adres posiadacza karty, imię i nazwisko posiadacza karty kredytowej, data ważności karty kredytowej, typ karty kredytowej, informacje KYC w celu przetwarzania płatności za zakup naszych Usług Odpłatnych.
 • dostawcy usług płatniczych w ramach Płatności Fixly – PayU S.A.
 • dostawcy usług przechowywania w chmurze (np. Amazon Web Services, Inc. (AWS), Google Ireland Limited (Google Cloud), Microsoft Corporation (Microsoft Azure), którzy mogą otrzymywać informacje o danych z profilu,  np. opis, zdjęcia; informacje o aktywności na koncie, np. wysłane zapytania i odpowiedzi, korespondencja z innymi użytkownikami, w celu magazynowania danych w chmurze zintegrowani zewnętrzni dostawcy narzędzi (np. Google Ireland Limited (Google Maps), którzy mogą otrzymywać informacje o lokalizacji  w celu przesyłania dopasowanych zapytań z odpowiedniego obszaru. 
 • dostawcy narzędzi w zakresie obsługi klienta (np. Zendesk, Inc.,) którzy mogą otrzymywać dane konta użytkownika, zgłoszenia do obsługi klienta, treść wiadomości w celu komunikacji i wsparcia użytkowników. dostawcy narzędzi w zakresie komunikacji z klientami (np.SFDC Ireland Limited (Salesforce), którzy mogą otrzymywać szczegóły konta użytkownika, informacje o aktywności na koncie, w celu komunikacji i wsparcia użytkowników. 
 • dostawcy narzędzi do zapewniania bezpieczeństwa i ochrony klientów (np. DataVisor, Inc.).
 • dostawcy rozwiązań technicznych (np. Rebbix), którzy mogą otrzymywać informacje o danych konta, aktywnościach, korespondencji, korzystaniu z funkcjonalności serwisu, w celu ulepszania UX / UI, monitorowania naszych usług, wprowadzania nowych funkcjonalności. 
 • dostawcy usług w zakresie komunikacji marketingowej (np. Vercom S.A.), którzy mogą otrzymywać numer telefonu, adres e-mail w celu przesłania komunikacji marketingowe.

Przeprowadzamy kontrole naszych dostawców i wymagamy od nich zapewnienia bezpieczeństwa Twoich danych osobowych oraz przetwarzania ich zgodnie z prawem. Nie pozwalamy na to, aby nasi dostawcy przetwarzali Twoje dane osobowe do własnych celów. W ramach naszej współpracy zastrzegamy, że dostawcy mogą przetwarzać je tylko w wyraźnie wskazanych celach, zgodnie z naszymi instrukcjami.

Dostawcy usług marketingowych i analitycznych: W celu ulepszania naszych Usług Fixly, czasem udostępniamy informacje o Tobie w postaci uniemożliwiającej identyfikację dostawcom usług analitycznych takich jak Google Analytics 360, którzy pomagają nam analizować w jaki sposób użytkownicy korzystają z naszych Usług Fixly/Serwisu oraz w celu ulepszania naszych Usług a także wspierania naszego marketingu online i reklam opartych na zainteresowaniach. Dla celów monitorowania i raportowania efektywności kampanii naszych partnerów biznesowych oraz w celach wewnętrznych analiz biznesowych, dzielimy się z nimi informacjami w sposób uniemożliwiający identyfikację użytkowników. Więcej informacji na temat naszych dostawców usług analitycznych znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej Cookies i Podobnych Technologii.

Spółki z OLX Group: Możemy udostępniać Twoje informacje innym Spółkom z Grupy OLX, czyli podmiotom prawnym lub spółkom zależnym bezpośrednio lub pośrednio kontrolowanym przez OLX Global BV, gdzie OLX Global BV posiada ponad 50% praw głosu lub ma prawo do kontrolowania podmiotu ( łącznie „Grupa OLX”). Grupa OLX składa się z podmiotów i spółek zależnych na całym świecie. Wiele z tych spółek zależnych świadczy różnorodne usługi ogłoszeniowe w innych krajach. Lista serwisów ogłoszeniowych, w ramach których świadczymy nasze Usługi, jest dostępna na stronie https://www.olxgroup.com/brands. W przypadku niektórych operacji biznesowych wykorzystujemy nasze globalne doświadczenie, korzystając ze wspólnych zasobów w różnych spółkach zależnych. Robimy to, aby zapewnić możliwie najlepsze Usługi, w tym ulepszenie produktów, obsługę klienta, ochronę i bezpieczeństwo oraz analizy biznesowe. Oznacza to, że być może będziemy musieli udostępniać Twoje dane osobowe w ramach Spółek Grupy OLX, które znajdują się zarówno na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), jak i poza nim.

Fuzje i przejęcia: Możemy podjąć decyzje o sprzedaży, przekazaniu lub połączeniu części naszego przedsiębiorstwa lub naszych aktywów. Możemy również dążyć do przejęcia innych przedsiębiorstw lub do połączenia z nimi. W przypadku jakiejkolwiek zmiany, nowy właściciel będzie mógł wykorzystywać Twoje dane osobowe w sposób opisany w niniejszej Polityce Prywatności. W takich przypadkach podejmiemy wszelkie działania wymagane przez prawo, które mogą obejmować powiadomienie Cię i zapewnienie Ci wyboru, czy chcesz nadal korzystać z naszych Usług.

Organy ścigania, organy nadzorcze i inne: Możemy ujawnić Twoje dane osobowe organom ścigania, organom nadzorczym, organom władzy publicznej, podmiotom wykonującym zadania publiczne lub działającym na zlecenie organów władzy publicznej oraz innym podmiotom trzecim. Ujawnienie takich danych odbywa się w związku z wykonywaniem obowiązków prawnych.

Informacje dostępne publicznie: Jeśli korzystasz z naszych Usług Fixly i decydujesz się zaoferować określoną Usługę, możesz podjąć decyzję o ujawnieniu pewnych danych osobowych dla pozostałych Użytkowników Serwisu Fixly. Informacje te mogą obejmować Twoje imię i nazwisko, adres email, Twoją lokalizację i numer kontaktowy oraz inne dane umieszczone w Profilu lub na Twojej stronie. Pamiętaj, że każda informacja, którą ujawnisz innym użytkownikom może być przekazana dalej, dlatego powinieneś zachować w tej kwestii szczególną rozwagę. Informacje w ramach Stron Firm, Twoja strona oraz opinie, które zamieszczasz w Serwisie są widoczne dla wszystkich osób przeglądających Serwis Fixly, nie tylko Użytkowników. Opinie publikowane są wraz z Twoim imieniem, zdjęciem dodanym do Profilu oraz miastem.

Inni Użytkownicy: W sytuacji, gdy korzystasz z naszych Usług Fixly umożliwiających porozumiewanie się z innymi Użytkownikami udostępniamy Twoje dane w zakresie związanym z taką Usługą. Ponadto, w przypadku korzystania z systemu wiadomości w ramach Serwisu udostępniamy Twoje dane związane z korespondencją oraz nazwę Użytkownika poprzedzającą domenę adresu pocztowego (np. @gmail.com) wykorzystanego do założenia Konta. Dodatkowo, jeśli wybierasz SMS jako kanał informowania Cię przez nas o otrzymaniu nowych ofert od Wykonawców, udostępniamy również Twój numer telefonu niektórym Wykonawcom, którzy złożyli Ci ofertę (takim, którzy skorzystają z usługi odsłonięcia Twojego numeru). W ustawieniach Konta możesz zmienić ten wybór.

10. Przekazywanie danych do państw trzecich

W sytuacjach, gdy przekazujemy Twoje dane osobowe poza „EOG”, gwarantujemy, że podobny poziom ochrony jest zapewniony przez wprowadzenie co najmniej jednego z poniższych zabezpieczeń:

 

Możesz uzyskać kopię jednego z powyższych zastosowanych zabezpieczeń kontaktując się z nami wykorzystując Formularz Kontaktowy.

11. Gdzie i przez jaki okres przechowujemy Twoje dane?

Dane, które gromadzimy na Twój temat będą przechowywane i przetwarzane zarówno na terenie „EOG”, jak i poza nim, na odpowiednio zabezpieczonych serwerach, w celu zapewnienia naszym użytkownikom jak najwyższej jakości usług, np. szybkich stron internetowych lub stale rozwijanych aplikacji mobilnych. Dane użytkowników OLX w obszarze EOG są przechowywane na serwerach w chmurze, dostarczanych przez Amazon Web Services, Inc., z siedzibą w Dublinie w Irlandii.

Przechowujemy Twoje dane tak długo, jak jest to niezbędne do realizacji celów, dla których zostały zebrane, w tym w ramach wypełniania obowiązków prawnych, podatkowo-księgowych lub dla celów sprawozdawczych. W celu określenia odpowiedniego okresu retencji danych osobowych, uwzględniamy ilość i charakter przetwarzanych danych, w tym charakter danych szczególnej kategorii. Bierzemy także pod uwagę potencjalne ryzyko niedozwolonego wykorzystania lub nieuprawnionego ujawnienia Twoich danych osobowych, możliwość realizacji celów przetwarzania za pomocą innych środków oraz treść przepisów odnoszących się do przetwarzanych danych osobowych.

Twoje dane osobowe związane z kontem Fixly przechowujemy przez czas jego posiadania w Serwisie dla celów realizacji usług świadczonych zgodnie z Regulaminem, jak również do celów marketingowych. Po usunięciu konta, Twoje dane zostaną usunięte bez zbędnej zwłoki i tak szybko, jak będzie to technicznie możliwe. W zależności od Usługi, z której korzystałeś i systemów, z których są przechowywane Twoje dane, usunięcie Twoich danych może zająć maksymalnie 3 miesiące od daty złożenia wniosku. W tym okresie wszelki dostęp do Twoich danych zostanie natychmiast ograniczony lub zablokowany. 

Po zamknięciu Twojego konta możemy przechowywać Twoje dane osobowe w zakresie i przez okres, który jest niezbędny do wypełnienia obowiązków wynikających z przepisów prawa lub naszych prawnie uzasadnionych interesów (np. w celach zwalczania nadużyć). Będziemy przechowywać tylko te dane, które są istotne dla takich celów i usuwać takie dane po upływie odpowiednich ustawowych okresów przechowywania lub przedawnienia lub po spełnieniu odpowiedniego obowiązku prawnego. 

W celu zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony Serwisu lub Konta oraz zapobiegania oszustwom możemy przechowywać niektóre dane związane z zamkniętym kontem, takie jak listy ogłoszeń, adres IP, informacje o moderacji i historię użytkowników, przez okres 14 miesięcy po zamknięciu konta.

Dane osobowe związane z technologią plików cookie są przechowywane przez czas odpowiadający cyklowi życia plików cookie lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika. Możesz przeczytać więcej na ten temat w naszej Polityce Dotyczącej Cookies i Podobnych Technologii.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące okresów retencji Twoich danych, skontaktuj się z nami za pomocą Formularza Kontaktowego.

12. Środki techniczne i organizacyjne oraz bezpieczeństwo przetwarzania

Wszystkie informacje, które otrzymujemy na Twój temat, przechowujemy na odpowiednio zabezpieczonych serwerach. Wdrożyliśmy także odpowiednie oraz niezbędne środki techniczne i organizacyjne służące ochronie Twoich danych. OLX stale ocenia stopień bezpieczeństwa w ramach swojej sieci oraz monitoruje wewnętrzne regulacje i procedury zaprojektowane po to, by (a) chronić dane przed przypadkową lub niezgodną z prawem utratą, dostępem lub ujawnieniem, (b) identyfikować możliwe do przewidzenia ryzyka dla bezpieczeństwa sieci OLX, oraz (c) minimalizować zagrożenia dla bezpieczeństwa, w tym przez dokonywanie oceny ryzyka i regularne testy. Dodatkowo zapewniamy, że wszystkie dane związane z płatnością są szyfrowane przy użyciu technologii SSL.

Pamiętaj, że pomimo wdrożonych przez nas środków ochrony Twoich danych osobowych, udostępnianie informacji za pośrednictwem Internetu lub publicznie dostępnych sieci, nigdy nie jest całkowicie bezpieczne i istnieje ryzyko, że dostęp do Twoich danych osobowych uzyskają nieuprawnione do tego osoby trzecie. 

13. Odnośniki do strony internetowych podmiotów trzecich

Nasz Serwis może zawierać odnośniki do stron internetowych lub aplikacji podmiotów trzecich. Jeśli klikniesz w jeden z takich odnośników, pamiętaj, że każda ze stron, na którą zostaniesz przekierowany posiada własną politykę prywatności. Nie mamy wpływu na takie strony internetowe/aplikacje i nie jesteśmy odpowiedzialni za ich polityki. Zachęcamy Cię do zapoznania się z informacją o polityce prywatności każdej strony internetowej, którą odwiedzasz opuszczając nasz Serwis.

14. Kontakt

W celu uzyskania dodatkowych informacji lub realizacji swoich praw, sprawdź swoje ustawienia konta w „Moje Fixly” albo skontaktuj się z naszym Działem Prywatności wykorzystując Formularz Kontaktowy .lub za pośrednictwem sekcji Pomoc w naszym Serwisie. Jeżeli chcesz skontaktować się z nami w sprawach związanych z przetwarzaniem Twoich danych osobowych możesz:

 • wysłać list na nasz adres: Grupa OLX Sp. z o.o., ul. Królowej Jadwigi 43, 61-872 Poznań.

 

15. Organy Nadzorcze

Naszym Wiodącym Organem Nadzorczym jest Holenderski organ ochrony danych osobowych: Autoriteit Persoonsgegevens PO Box 93374, 2509 AJ Den Haag, The Netherlands.

 

W sprawach lokalnych związanych z ochroną danych osobowych możesz skontaktować się z Prezesem Urzędu Ochrony Danych Osobowych: Stawki 2, 00-193 Warszawa.     

Czat jest obecnie niedostępny. Skontaktuj się z nami poprzez Formularz kontaktowy.