Jak możemy pomóc?

Moje Fixly
od

Jak możemy pomóc?

Site is offline. Click here for more info.

Wybór Wykonawcy

Ważnym momentem podczas rozpoczęcia realizacji usługi jest wybór Wykonawcy. Ważne jest, abyś we własnym zakresie podjął samodzielnie decyzję odnośnie wyboru Wykonawcy.
Poniżej przedstawiamy, w jaki sposób możesz się zabezpieczyć, aby uniknąć nieporozumień z Wykonawcą podczas realizacji przez niego usługi.

 

Podpisanie umowy z Wykonawcą
Przed rozpoczęciem realizacji usługi warto, żebyś podpisał umowę z Wykonawcą. Spisana umowa jest dowodem w przypadku ewentualnego sporu. Dobrze spisana umowa powinna mieć następujące elementy:
- datę i miejsce jej zawarcia,
- imiona i nazwiska stron wraz z peselem lub serią i numerem dowodu osobistego. Podczas spisywania umowy poproś Wykonawcę o wgląd do tych danych. W przypadku firmy nazwa firmy wraz z numerem NIP i przez kogo jest reprezentowana,
- adresy stron,
- zakres powierzonych prac,
- termin ich wykonania (rozpoczęcia i zakończenia),
- wynagrodzenie.

 

Płatności Fixly
Pamiętaj o możliwości skorzystania z opcji Płatności Fixly. Płatności Fixly to wygodna forma rozliczenia się z Wykonawcą za wykonane zlecenie. Dopiero po potwierdzeniu przez Ciebie realizacji zlecenia Wykonawca otrzyma wynagrodzenie. Na każdym etapie współpracy z Wykonawcą możesz zgłosić nam problem i opisać zaistniałą sytuację. Pamiętaj, aby wszystko z Wykonawcą ustalać za pośrednictwem czatu w zapytaniu, aby Dział Obsługi Użytkownika miał jak najwięcej informacji w przypadku ewentualnego nieporozumienia. Więcej informacji odnośnie opcji Płatności Fixly znajdziesz tutaj.

Pamiętaj również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa związanych z jakimikolwiek płatnościami:
- prowadź korespondencję przez Fixly (unikaj zewnętrznych komunikatów, jak najwięcej ustaleń pisemnie),
- unikaj zaliczek jeśli nie ma takiej konieczności,
- poproś Wykonawcę o potwierdzenia za dokonywane wpłaty gotówkowe,
- stosuj zasadę ograniczonego zaufania.

 

Opinie na serwisie Fixly
Wiele osób podczas wyboru Wykonawcy kieruje się opiniami i rekomendacjami klientów. Warto, abyś zwrócił uwagę, jakie opinie ma dany Wykonawca na serwisie Fixly. W wizytówce Wykonawcy zawsze jest widoczna ilość opinii na jego profilu. Po kliknięciu w nie będziesz mógł / mogła zapoznać się z ich treścią. Warto zwrócić uwagę na komentarze do wystawionych opinii od Wykonawców. Każdy Wykonawca ma możliwość odniesienia się do otrzymanej opinii zarówno pozytywnej jak i negatywnej. Oczywiście do Ciebie należy ocena sytuacji.

 

Serwis Fixly w żadnym zakresie nie odpowiadają za usługi świadczone przez wykonawców. Nie weryfikujemy ich wiarygodności. Wykonawca ponosi w pełni odpowiedzialność za świadczone Usługi. Powyższe rady nie dają 100% gwarancji uniknięcia nieporozumień z Wykonawcą. Jednak pozwalają na zmniejszenie ryzyka, a w razie jego wystąpienia masz podstawę do zgłoszenia sporu przed sądem.

W przypadku dodatkowych pytań skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego.